Аґрус вид ягідних рослин родини аґрусових висотою до 1,5м, зазвичай із колючками. Плід – смачна ягода червоного, білого, рожевого, жовтого, зеленого та чорного кольорів.

Актинідія – ліановидна рослина, родич ківі. Має смачні корисні плоди.

Брунька – зародок пагону рослин, за допомогою яких відбувається розростання та галуження. Як правило, знаходиться на верхівці стебла або у пазусі листка.

Вузол – місце кріплення листка на пагоні.

Гербіциди — хімічні препарати (або їхні суміші), що використовуються для боротьби з небажаними рослинами.

Ґрунт – верхній родючий шар Землі.

Добрива – речовини органічного і неорганічного складу, які застосовуються для підживлення культурних рослин з метою збільшення врожаю та покращення його якості.

Жимолость – прямостоячі або сланкі кущі. Є плодові та декоративні види. Їстівна жимолость – має найбільш раннє плодоношення серед усіх ягід.

Запаковані саджанці – готові до висадки рослини, які запаковані у спеціальний зволожений субстрат та обгорнуті стрейчевою плівкою.

Йошта – їстівний гібрид аґрусу та чорної смородини.

Крапельний полив – система поливу насаджень, що характеризується наявністю стрічок із отворами, через які вода потрапляє у ґрунт. Також замість стрічки із інжекторами можуть використовуватися трубки та крапельниці. Часто система автоматизована.

Компост – органічні добрива, що утворилися внаслідок розкладання органічних речових різними мікроорганізмами.

Коренева шийка – місце переходу стеблової частини в кореневу.

Малина літня – це такі сорти малини, що мають дворічний цикл розвитку (плодоносять на дворічних пагонах). Серед переваг даних сортів – здебільшого кращий смак, ніж у ремонтантної.

Малина осіння (ремонтантна) – сорти малини, що плодоносять на однорічних пагонах. Переваги над літньою – краща зимостійкість та стійкість до хвороб.

Мичкувата коренева система – така система, яка не має яскраво вираженого основного кореня.

Міжвузля – ділянка пагону між вузлами

Мінеральні добрива (штучні, неорганічні) – продукт хімічної промисловості, містять корисні елементи, що необхідні для нормального росту рослин (N, P, Ca, K, Mg, S та інші).

Мульчування – це вкривання поверхні ґрунту соломою, тирсою, перегноєм тощо, а також неорганічним листовим матеріалом для збереження вологи і запобіганню перегрівання.

Органічні добрива – торф, солома, тирса, перегній, мул, зелене добриво, рослинні рештки, пташиний послід, гумус тощо.

Пагін  вегетативний орган рослини, що являє собою систему, елементами якої є стебло, листокбрунькаквітка й плід.

Підщепа – рослина, на яку при щепленні розміщують бруньку (вічко) або живець (гілочку) іншої рослини.

Пестициди – це хімічні речовини, які використовуються в сільському господарствісадівництві для боротьби зі шкідниками та хворобами.

Порічки – близький родич смородини. Висота куща близько 1,2м. Плоди червоного та білого кольору.

Прищепа – брунька (вічко) або живець (гілочка), яку при щепленні пересаджують на іншу рослину (підщепу).

Саджанці – молоді рослини, що їх вирощують за допомогою різних методів розмноження для створення, садів, ягідників та для озеленення.

Секатор – спеціальний тип ножиць, що використовуються для обрізки кущів, тонких гілок дерев. Винайдений у Франції у 1815році.

Сидерати – певні рослини (частина бобових, просо, гречка, гірчиця), що вирощуються задля поліпшення складу ґрунту та насичення його елементами (N, P, Ca, S, Mg, K). У певний період свого розвитку заорюються у ґрунт, де і перегнивають.

Солітер – дерево або кущ, що стоїть окремо від інших рослин. Досить поширений дизайнерський прийом, що застосовується при озелененні парків, садів, землеволодінь. 

Спляча брунька – це звичайна брунька відновлення, яка не розвивається у нормальний пагін протягом деякого часу, іноді навіть усього життєвого циклу рослини.

Стимулятор коренеутворення – речовина, що застосовується задля пришвидшеного утворення та росту коренів і як наслідок – кращого приживлення рослини при посадці.

Стрижнева коренева система – така система, яка має добре виражений головний корінь (вертикальний), від якого відходять бічні корені.

Суниця нейтрального дня – ремонтантна суниця, деякі сорти плодоносять від травня і практично до заморозків. Потребує укриття на зиму при вирощуванні у відкритому ґрунті.

Троянда – найбільш популярна квітуча рослина у світі, налічується понад 14000 сортів.

Чорна смородина – прямостоячий кущ, висотою здебільшого до 1,5м і продуктивністю близько 3кг з куща. Ягоди чорного кольору. 

Щеплення рослин – пересадження гілочки (живця) або бруньки (вічка) однієї рослини (прищепи) на іншу (підщепу).