Догляд за садовим інвентарем

Догляд за садовим інвентарем

Зазвичай, у зимовий час ми не надто завантажені роботами у саду, тому можемо приділити увагу нашим помічникам –  тим, без кого не вийде провести більшу частину робіт влітку. І мова піде про наш ручний інструмент. Секатори, грабельки, лопати і лопатки, розпушувачі, плоскорізи, садові візки, відерця, ножиці, поливалки, пилки, насадки для поливу – ось про що сьогодні буде йти мова.

 

Секатори, садові ножиці, візки

Огляньте свої секатори та садові ножиці. Помітили іржу коло осі? Чуєте скрип під час стискання ручок? Застосуйте проникаючу змазку типу WD-40 у кілька етапів, даючи 5-10 хвилин на проникнення. Після кожного етапу приведіть механізм у дію кілька разів, бруд та розчинену іржу, що вийшли на поверхню, витріть цупкою тканиною. Подивіться на леза – якщо вони мають невеликі зазубрини та нерівності, можна це виправити дрібним бруском, обережно їх згладжуючи. Якщо ж Ви не впевнені у своїх вміннях, то краще віддати інструмент на заточку спеціалістам. Після проведення даних робіт змастіть леза змазкою і не витирайте, це запобіжить корозії металу. Водночас слідкуйте, щоб змазка не потрапила на гумові ручки – це може викликати їх псування.

У садових візках огляньте підшипник (втулку) колеса, видаліть бруд, якщо він там з’явився, додайте нову змазку, за потреби замініть підшипник. Підтягніть усі болти та гвинти. Відмітьте місця корозії, зачисьтіть  та пофарбуйте. Якщо ж візок знаходиться у неопалюваному приміщенні, то залиште фарбування на весну. Огляньте ручки, можливо вони зносилися і їх варто замінити.

 

Лопати, лопатки, плоскорізи, граблі, сапи, сокири, ножі

Огляньте інструменти та визначіть, чи немає тріщин та деформацій у металевій частині. Здійсніть заточку робочого краю, позбудьтеся іржі, а також відшліфуйте всю поверхню (окрім ножів, у них робиться тільки заточка робочого краю). За потреби Ви можете довірити цю роботу спеціалістам. Після цього протріть металеву частину інструменту ганчіркою, змоченою у машинному маслі. Це законсервує метал, тому іржа не зможе утворитися. Навесні перед початком роботи необхідно обов’язково витерти масло сухою ганчіркою чи папером.

Також потрібно подивитися на дерев’яні ручки інструменту, перевірити їх міцність. Якщо є тріщини – визначити, наскільки вони критичні, можливо час замінити ручку. Також за потреби можна відшліфувати ручки (держаки) дрібним наждачним папером, якщо вони на дотик не гладкі. Це забезпечить Вам комфортну роботу навесні і вбереже руки від пошкоджень.

 

Ручні ножівки по дереву

Догляд полягає у «розведенні зубів» та їх заточці. Переконлива порада: довірте цю роботу спеціалістам, без спеціального інструменту важко виконати таку процедуру, не нашкодивши інструменту. А ось що Ви можете зробити власноруч, то це протерти всю металеву частину ганчіркою, змоченою у машинному маслі або вищезгаданою проникаючою змазкою типу WD-40 для запобігання корозії. Як і у випадку з лопатами, перед весняними роботами необхідно стерти змазку сухою ганчіркою або папером.

 

Пластикові відерця, насадки для поливу, садові шланги

При зберіганні у неопалювальних приміщеннях необхідно виключити можливість механічного впливу на такий інвентар, оскільки пластик при від’ємних температурах може ставати крихким. Також потрібно оглянути ці вироби на предмет наявності тріщин. Якщо їх неможливо усунути (склеїти), то варто підшукати заміну, щоб навесні бути готовим до робіт. 

Виконання цих процедур дасть Вам змогу бути впевненим у готовності та справності інструменту, тому навесні Ви зможете відразу взятися до роботи у Вашому саду, не витрачаючи дорогоцінний весняний час на ремонт і заміну інструменту. А ТОВ Декоплант бажає Вам завжди мати лише справний інструмент!

5.00 1
← Попередня позиціяСадовий інструмент та техніка