Укриття троянд на зиму

Заздалегідь визначити, коли і якої сили буде раннє похолодання неможливо. Щоб підстрахуватися від перших заморозків в осінній період, рекомендуємо застосовувати поетапне укриття троянд:
1. Підготовка: акуратно зняти листи з нижньої частини куща.
2. Профілактична обробка поверхні куща і грунту навколо: дуже обережно змочити кущ і землю навколо з лійки розчином залізного купоросу.
3. Потім основи пагонів присипають піском (2 совкові лопати на кущ).
При температурі трохи вище 0 ° троянди перестають рости, поживні речовини більше не витрачаються, а починають відкладатися в корі, серцевині, бруньках і коренях. В результаті відбувається природнє загартовування, що дозволяє трояндам зберегтися в зимовий період. Накопичені поживні речовини будуть мати величезне значення при весняному пробудженні рослин. Ці процеси протікають тільки на світлі, ось чому ще небажано занадто раннє укриття.
Подальше загартування троянд відбувається глибокої осені, коли температура встановлюється в межах +3 - + 4 °. Саме в цей момент потрібно провести завершальний етап укриття. Зазвичай він припадає на першу декаду листопаду:
4. Усі залишки листя знімають, троянди обрізають до висоти 40-45 см, обприскують верхню частину пагонів розчином залізного купоросу (така обрізка підходить для чайно-гібридних, поліантових сортів троянд). Якщо мова йде про плетистих або мініатюрних трояндах, паркових - після профілактичної обробки, тим же розчином, пагони троянд знімають з опор (для плетистих) і пригинають до землі.
5. Далі засипають кущі утеплювачем: тирсою (3 відра на кущ), землею, сухим листом або торфом. При використанні землі як укриття, її заготовляють і підсушують заздалегідь. Бажано віддати перевагу тирсі хвойних порід. Торф змішують з невеликою кількістю піску, щоб він не злежувався і пропускав повітря. Тирса і торф - дуже вологоємні матеріали, вони мають здатність швидко замерзати і повільно відтавати. Враховуючи, що зими бувають нестійкі і часто чергуються з відлигами, така властивість торфу і тирси дозволяє підтримувати під укриттям постійну температуру.
В умовах нашого мінливого клімату таке поетапне укриття троянд можна вважати оптимальним варіантом.

P.S .:
Важливим можна вважати і підбір морозостійких сортів троянд. Відомо, що паркові троянди досить стійкі і зимують часто без укриття. Їх лише пригинають, щоб під снігом опинилися пагони з бруньками. З інших груп більш зимостійкі плетисті та поліантові. Щеплені троянди краще переносять зиму, ніж з власним корінням.
 

5 1
← Попередня позиціяУкриття штамбових троянд на зиму Наступна позиція →Вибір саджанців трояндВибір саджанців троянд