Весняна обрізка та посадка нових троянд

Весняна обрізка та посадка нових  троянд
Весняна обрізка та посадка нових  троянд

Високоякісні саджанці і правильний вибір ділянки - ось основні вимоги при вирощуванні троянд. Рослини повинні бути щеплені на шипшині, вирощені у відкритому ґрунті, завдяки чому можуть зростати по всій території нашої країни. Розміщення на ділянці і освітлення протягом дня безпосередньо впливають на перезимівлю троянд, їх стійкість до захворювань і цвітіння.

Троянди полюбляють легкі суглинки, грунти з нейтральною реакцією і не переносять перезволожених місць.

Якщо земля на ділянці важка глиниста, під посадку троянд вносять пісок і компост, якщо піщана - глину і перегній, можна використовувати зелені добрива (рослини-сидерати, такі як: жито, гірчиця, люпин). Крім того, вносять 30-40 кг перепрілого гною на 1 м2 і 50-60 г NPK на одну рослину.

Правила посадки.


Троянди висаджують на оптимальній відстані одна від одної, в залежності від розмірів куща в дорослому стані. При рідкісній посадці сильно розростаються бур'яни, при густій -з'являються грибкові захворювання. Оптимальна щільність посадки в залежності від сорту - від 1 до 4-5 саджанців на 1 м2. Чайно-гібридні сорти висаджують за схемою 40х60 см, флорібунда і великоквіткові поліантові - 30х50 см, мілкоквіткові поліантові - 30х40 см, плетисті - 1,5х3 м.

В яму розміром 40х40х40 см заливають воду, після того як волога вбралася, гіркою насипають суміш з перегною і землі. Сильні саджанці троянд повинні бути з добре розвиненою кореневою системою, бажано з великою кількістю тонких дрібних корінців і з 2-3 сильними пагонами.

Решту пагонів видаляють, довге коріння підрізають. Саджанець розміщують в лунці так, щоб місце щеплення було на рівні або трохи вище грунту (на 1-2 см). Коріння присипають грунтом, поливають, а лунки мульчують перегноєм або торфом.

Обрізка троянд.


Для кожної групи троянд характерні свої правила обрізки. Чайно-гібридні сорти в 1-й рік після посадки вкорочують на 10-15 см від поверхні грунту. Вони утворюють квітки на молодих пагонах. Навесні обрізають підмерзлі, хворі і слабкі пагони, старі вкорочують на 1/3 довжини. Влітку видаляють зів'ялі квіти до частини пагона.

Троянди флорібунда і поліантові в 1-й рік після посадки теж обрізають на 10-15 см. Укорінені кущі вимагають помірної обрізки, старі пагони обрізають майже біля основи землі, а минулорічні трохи вкорочують. У всіх груп влітку видаляють зів'ялі квіти до частини пагона. Грунтопокривні троянди квітнуть на торішніх пагонах, тому застосовують тільки санітарну обрізку і омолодження старих пагонів, обрізаючи їх біля самої основи.
 

5 1