Вибір місця для посадки троянд

Вибір місця для посадки троянд

Щоб виростити пишний та постійно квітучий кущ троянди, потрібно не тільки придбати хороший саджанець, а й правильно його посадити. При виборі місця для посадки троянд Ви повинні чітко визначитись, яку роль в дизайні ділянки повинні грати троянди: створити колекційну ділянку (розарій), прикрасити місце відпочинку, альтанку, ганок, арку, або посадити троянди в міксбордері. Троянди - дуже світлочутливі рослини і тривалість освітлення протягом доби впливає на їх розвиток, утворення бутонів і тривалість цвітіння. В затінених місцях формуються слабкі й тонкі пагони, слабшає розростання коренів, утворюються сліпі (не квітучі) пагони. Освітленість всередині куща впливає на його формування. Інтенсивне світло влітку забезпечує накопичення поживних речовин і дружнє утворення пагонів і бутонів.

На ріст і цвітіння троянд істотно впливає тепловий режим повітря та ґрунту. Краще ростуть троянди при температурі повітря 15-22о С. Дуже часто в жаркі літні дні, коли температура повітря перевищує 25о С, при рідких посадках троянд ґрунт перегрівається. У цих випадках ґрунт навколо кущів мульчують торфом, торф'яною крихтою, перегноєм або скошеною травою. Температура ґрунту впливає на розвиток коренів троянд і їх здатність вбирати поживні речовини. При низькій температурі, коріння втрачає здатність всмоктувати поживні речовини, тому рослини розвиваються слабо, з'являються сліпі пагони.

Троянди не люблять як застою повітря, так і протягів. Їм також не підходять низькі, заболочені місця, так як вони дуже чутливі до надлишку вологи. Особливо небезпечний для троянд високий рівень ґрунтових вод, коріння щеплених троянд проникають глибоко в землю, до 1 м, а іноді й глибше. На ділянках, де ґрунтові води стоять високо, коріння постійно стикаючись з водою не отримують достатньо кисню, загнивають, листя жовтіє, рослини хворіють і часто гинуть. Враховуючи згадані вище вимоги, троянди висаджують на відкритих, добре освітлених (особливо в першій половині дня) ділянках, коли йде інтенсивне випаровування вологи листям. Це знижує небезпеку ураження грибковими захворюваннями. Бажано, щоб такі ділянки мали ухил (не більше 8-10 °) на захід або південний схід. Це забезпечить їм хороший тепловий режим. Навесні на таких ділянках ніколи не застоюються талі води, а, отже, немає і небезпеки випрівання троянд.

Неприпустимо, щоб троянди протягом усього дня перебували під прямими, пекучими променями сонця. В таких умовах вони швидко відцвітають, забарвлення квіток блідне, а пелюстки у темних троянд підгорають («запікаються») і втрачають колір. Тому треба обирати такі куточки, де рослини в полуденну спеку злегка затінені. Легку тінь можна створити за допомогою великих чагарників, дерев, які можуть бути ще й хорошим захистом від північних і північно-східних вітрів. Однак, не можна садити троянди дуже близько до дерев і чагарників, коріння яких відбирають вологу і живлення та створюють тінь протягом тривалого часу, утруднюючи нормальний розвиток рослин і погіршуючи їхнє цвітіння. Троянди, висаджені біля північної сторони будинку, в тіні, хворіють. Їх пагони не визрівають, з'являється багато не квітучих пагонів. В таких умовах троянди часто взагалі не квітнуть.

Бажаємо Вам успіху !!!
 

4.70 1
← Попередня позиціяВибір саджанців трояндВибір саджанців троянд