Вибір саджанців троянд

Вибір саджанців троянд

Для створення багаторічних барвистих клумб та розаріїв необхідно придбати саджанці певної якості та асортименту.

Саджанці троянд краще купувати в розсадниках та фірмових магазинах.

Там їх продають в контейнерах або в спеціальних пакетах з ґрунтом, торфом або іншим матеріалом, який зволожує та захищає коріння від всихання.


До покупки саджанців слід підготуватися заздалегідь, познайомившись з наявним асортиментом.

Важливо дізнатися, до яких садових груп відносяться вподобані вами сорти троянд, якої максимальної висоти вони досягають, яка тривалість їх цвітіння?

Саджанці троянд можуть бути щеплені або з власним корінням. Обов'язково дізнайтеся вік саджанця, а також, якщо він прищеплений, на який вид підщепи,

так як, існують підщепи для вирощування троянд у відкритому ґрунті та більш теплолюбні - для вирощування троянд в оранжереї.

При купівлі слід вибирати молоді, 1-2 річні саджанці, так як, старі кущі приживаються погано.

Щеплені троянди такого віку мають потужну кореневу систему підщепи, яка надає рослині зимостійкість і життєву силу.

Троянди на власних коренях виглядають слабкіше: дворічний саджанець за розвитком кореневої системи відповідає однорічному щепленому саджанцю.

Перші два роки вони нарощують кореневу систему, тому часто гинуть від несприятливих умов, особливо протягом першої зимівлі.

Для утворення хорошої кореневої системи троянди на власних коренях потребують більш ретельного догляду.

Троянди на власних коренях дуже сильно зазнають вплив морозів, тому вони часто обмерзають.

При сильному обмерзанні куща у відкритому ґрунті для його виживання достатньо однієї збереженої живої бруньки на підземній частині.

Якщо ви купуєте саджанці з відкритою кореневою системою, то пам'ятайте, що краще їх вибирати з 2-3 і більше хорошими здеревілими стеблами.

Стебла саджанця можуть бути зеленуватими, але ні в якому разі не зморщеними, так як це свідчить про його всихання, що надалі приведе не тільки до його поганої приживаємості, а й до загибелі.

Саджанці повинні бути здорові, без плям на стеблах і листках, з добре розвиненим корінням і бруньками в стані спокою.


Бажаємо Вам успіху !!!
 

5.00 1
← Попередня позиціяУкриття троянд на зиму Наступна позиція →Вибір місця для посадки трояндВибір місця для посадки троянд