Як виростити Ожину

Як виростити Ожину

Ожина не вимоглива в догляді і володіє корисними якостями, на які потрібно звернути увагу всім садівникам. Ожина - гідна альтернатива любителям малини.
Розрізняють ожину з прямостоячими гілками, з гілками, що стеляться, з шипами та безшипа.
Колюча ожина витриваліша, ніж безшипа, однак, догляд за безшипою ожиною значно приємніший.

Посадка
Саджають садову ожину в місцях, де немає сильних вітрів або обирають ділянку захищену від них. Плодоношення ожини буде хорошим в сонячних місцях або в напівтіні з добре дренованим грунтом. Вона не переносить вологі грунти. Найбільш сприятливі злегка кислі грунти (рН 6).
Якщо світла рослині буде мало, то ягоди будуть дрібнішати, а сама рослина сповільнить своє зростання. Крім того, смакові якості ягоди сильно зміняться.
Садять ожину восени до перших заморозків (кінець вересня - початок жовтня) або ранньою весною, як тільки ґрунт прогрівся.

Догляд
Грунт повинний бути багатим на поживні речовини, очищеним від багаторічних бур'янів, шкідників і збудників хвороб.
Боротьба з бур'янами має важливе значення, особливо в перший рік. Застосовується солом'яна мульча: мульчу викладають навколо нової рослини, що перешкоджає росту бур'янів.
Рекомендується крапельний полив рослини або простіше полив спрямований на землю (до коріння), тому що зайва вода на плодах і листках підвищує шанси отримання захворювань.
Доглядати за ожиною досить просто, але потрібно враховувати деякі її особливості. У цієї рослини починають плодоносити пагони тільки з другого року, а потім вони засихають. Ці відмерлі гілки необхідно зрізати і спалювати разом з усіма поламаними і погано розвиненими пагонами. У куща ожини необхідно залишити від 6 до 8 хороших пагонів. Після цього всі інші пагони, що з'являються знову потрібно вирізати, однак тільки коли вони виростуть до 8 або 10 см.

Збір врожаю
Ягоди важливо збирати вранці, після того, як висохла роса.
Під час збирання врожаю не укладайте ягоди дуже щільно; вибирайте не глибокі контейнери, щоб не роздавити нижні шари ягід.
Щоб зберегти товарний вигляд свіжозібраних ягід, їх потрібно сховати від прямих сонячних променів і зберігати в холодильнику (або заморозити).
Після збору, ягоди поміщають в холодильник якомога швидше.

 

4.85 2
← Попередня позиціяЗимові роботи Наступна позиція →НАЙВАЖЛИВІШІ ЕЛЕМЕНТИ ЖИВЛЕННЯ РОСЛИННАЙВАЖЛИВІШІ ЕЛЕМЕНТИ ЖИВЛЕННЯ РОСЛИН